Monitor przedstawiający ministerstwo i napis "Polisitcs"
MF przesunęło obowiązek wdrożenia KSeF na 1 lipca 2024
28 marca, 2023
praca przy komputerze
KSeF – informacje dla przedsiębiorców
31 marca, 2023
Człowiek zmęczony i zdenerwowany, siedzi przed komputerem

E-faktury stają się coraz popularniejsze dzięki dużym oszczędnościom czasu i pieniędzy, jakie wprowadza elektroniczna wymiana dokumentów handlowych. W Polsce funkcjonują dwa systemy e-faktur: Platforma Elektronicznego Fakturowania i Krajowy System e-Faktur (w skrócie KSeF).

Platforma elektronicznego fakturowania to narzędzie umożliwiające wystawianie faktur i wysyłanie ich w formie elektronicznej z wykorzystaniem wybranej platformy, będącej jednocześnie pośrednikiem. Platforma ta umożliwia też prowadzenie ewidencji faktur, wyszukiwanie i pobieranie dokumentów, a także zgodnie z wymaganiami przechowywanie ich przez określony czas. Platformy te dostępne są za pośrednictwem dostawców usług, którzy oferują szeroki zakres usług optymalizujących proces fakturowania.

KSeF to natomiast usługa wdrożona przez Ministerstwo Finansów w celu ułatwienia przedsiębiorcom wymiany faktur w sposób bezpieczny, szybki i tani. Dzięki temu systemowi fakturowanie elektroniczne jest w pełni zgodne z wymaganiami ustawowymi.

Celem wprowadzenia krajowego systemu e-faktur jest przede wszystkim eliminowanie szeregu dokumentów papierowych, a także udostępnienie podatnikom bezpłatnego narzędzia, które pomoże w procesie wystawiania i odbierania faktur elektronicznych. System e-faktur umożliwia także automatyczną weryfikację prawidłowości przedmiotowych, podatku, numerów identyfikacyjnych, a także integralność zawartości dokumentów wysłanych przez podatników.

KSef to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą szybciej i wygodniej wystawiać i odbierać faktury. Dzięki temu będą mieli możliwość zaoszczędzenia dużych kwot związanych z drukowaniem oraz wysyłką faktur papierowych. Dodatkowo krajowy system e-faktur umożliwia dokonywanie uproszczonego rozliczenia podatkowego, zmniejszając tym samym koszty administracyjne związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Podsumowując, platforma elektronicznego fakturowania oraz krajowy system e-faktur to narzędzia, które mogą znacznie usprawnić procesy biznesowe i znacznie ograniczyć koszty związane z obsługą dokumentacji handlowej. Zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla instytucji kurierskich i urzędów, fakturowanie elektroniczne staje się codziennością i przyszłością. Elektroniczne fakturowanie znacznie ułatwia życie każdego klienta oraz podnosi jego standard usług.

Nasze biuro rachunkowe Poltax z siedzibą w Toruniu korzysta z programu enova365, który pomoże bez uszczerbku na nerwach wkroczyć w erę e-faktur.

Komentarze są wyłączone.